Đorđe Ugren ostvario visok plasman na konjičkom takmičenju u Visokom

Član Konjičkog kluba “Ipsilon” iz Srpca, Đorđe Ugren, nastupao je proteklog vikenda na kup takmičenju u dresurnom jahanju u Visokom i osvojio drugo i treće mjesto u utakmici A6.

Đorđe je do druge pozicije stigao na grlu “holštajn kastratu” pod nazivom Labud, u vlasništvu Saše Milankovića, koji je takođe član Ipsilona i sponzor učešća na ovom i drugim turnirima širom BiH.

Predsjednik kluba, Bojan Ugren, kaže da je Labud, koji je visok preko 170 centimetara u grebenu, zabilježio veliki broj nastupa u inostranstvu u preponskim takmičenjima do 140 centimetara, a ovo mu je bio prvi nastup u novom klubu.

Treće mjesto Đorđe je osvojio sa klupskom kobilom Gazelom s kojom je već nastupao u 2019. i 2020. godini.

“Prošle godine, na ovom istom turniru, Đorđe je u istoj utakmici osvojio prvo mjesto”, rekao je Bojan, dodajući da je ovo bio prvi nastup Konjičkog kluba “Ipsilon” u ovoj godini.

Na takmičenju u Visokom učešće je uzelo šest klubova iz Federacije BiH i srbački klub kao jedini iz Republike Srpske.

Organizator turnira je bio Konjički klub “Vilenak” Visoko, a sudijskim kolegijumom predsjedavala je međunarodni FEI sudija iz Hrvatske, Senka Budimir.