Rukometaši Srpca završili jesenji dio prvenstva na trećem mjestu

Rukometaši Srpca pobijedili su proteklog vikenda u gostima ORK Prijedor 2 sa ubjedljivih 39:21. Radilo se o utakmici devetog kola koja je trebala biti odigrana krajem novembra ali je odgođena zbog nepovoljne epidemiološke situacije u klubu iz Prijedora.

Meč je odigran u sportskoj dvorani „Mladost“ u Prijedoru.

Već na poluvremenu Srpčani su vodili sa pet golova razlike, 17:12, te su na taj način najavili osvajanje cijelog plijena.

U nastavku utakmice su zaigrali još efikasnije i na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Đorđe Đurić i Milovan Basurić koji su postigli po devet pogodaka, dok je u poraženom timu Damjan Radaković zabilježio sedam pogodaka.

RK Srbac je tako prvi dio prvenstva završio na trećem mjestu Druge lige sa 16 osvojenih bodova, odnosno tri boda zaostatka za ekipom Borac M:tel 2 i Kaluđerom iz Banjaluke.